Sasha Lavasov
Summary of reading: September - February
- “Прощавай, зброє!” (Ернест Гемінґвей) - Антивоєнний автобіографічний роман. Гемінґвей описав події Першої світової війни, життя в Мілані і деталі Битви при Капоретто і подальший відступ італійських військ. Цікаво, що під час відступу були окремі групи, які займались ліквідацією підозрілих “своїх” для захисту від шпигунів противника. Деталізація і опис подій тримали в напрузі, починаючи з активного розвитку подій і до самого кінця, який видався несподіваним і дуже епічним.
- “The Hard Thing About Hard Things: Building a Business When There Are No Easy Answers” (Бен Горовіц) - Книга скоріше для С-level людей про досвід побудови компанії, поради по найму працівників, поведінку в “мирний” і “воєнний” час для стартапу. Вдалось подивитись на життя стартапів з іншого боку - зі сторони бізнесу і там все довлі просто: в сухому остатку – це просто бізнес, мета якого рости і приносити гроші. Загалом є 2 основних вараінти: продатись або розмістити акції на біржі і стати публічною компанією. Шкода, що в книзі мало описано про те що відбувається зі звичайними працівниками після поглинання.
- “Людина у пошуках сенсу. Психолог у концтаборі” (Віктор Франкл) - книга основоположника логотерапії про час його перебування в концлагерах під час Другої світової війни. Умови перебування в’язнів важко назвати навіть екстремальними, особливо вразили сцени з описом роботи зимою без належного взуття і одягу. Дивовижно як люди на межі життя і смерті виживали завдяки почуттю гомору і могли знаходити сенс життя в простих речах.
- “Бійцівський клуб” (Чак Поланік) - Кинжку цікаво читати навіть коли знаєш чим вона закінчиться, особливо сподобались сцени діалогів з Тайлором і опис диверсій проекту “Розгром”. В післяоповіді Чак описує культурний вплив роману і його спілкування з журналістами і фанатами.
- “Go Programming Language” (Alan Donovan, Brian Kernighan) - Знову повернувся до вивчення Go. Книга доволі детально описує основні концепції мови, в тому числі інтерфейси і роботу з goroutines. Підходить для використання в ролі довідника чи доповнення до онлайн документації. В кінці кожної глави є непогані вправи, думаю пройду їх найближчим часом.
- “Soft Skills. The software developer’s life manual” (John Sonmez) - Купив цю книжку з цікавості по дуже хорошій знижці. Всю суть можна дізнатись із заголовків, автор описує очевидні речі про які часто забуваєш. З нового було цікаво почитати про загальні принципи інвестування і пасивний дохід з нерухомості на яких автор, власне, і розбагатів.